Petr a Pavla

2009

---

Two (young) people comming under the night sky in four seasons talking about things above their heads, breaked by several 5min subtitle commented intermezzos (pictures, videos and music) describing related today's knowledge of asronomy. Four part series (spring, summer, autumn, winter) planned, three released.
(text, screenplay, visual design, sound, production)

Dva (mladí) lidé se přicházejí pod noční oblohu ve čtyřech ročních obdobích a povídají si o tom co vidí nad hlavou. Rozhovor je přerušen několika titulkovanými intermezzy (obrazu, video + music) popisující současnou úroveň poznání v souvisejících oblastech astronomie. Pořad je plánován jako čtyřdílný seriál (jaro, léto, podzim, zima), hotové jsou tři díly.
(námět, scénář, obraz, zvuk, produkce)

 

Promo

---

---

Facebook

Petr a Pavla @ Facebook

 

Brief history (CZ)

[from FB profile]

Stručná historie - z FB

[z profilu na FB]

Historie P@P sahá do roku 2002 kdy byly napsány kostry scénářů. Následovalo natáčení pilotního dílu v Široké Nivě s Hankou Folvarčnou a Tomem Molem coby spíkry, jako herec se přidal Matthews. Zvuková stopa byla strhána kritikou a použita tak byla jen "pantomima" jarního a zimního dílu. Až závěrem roku 2004 byl přetočen text jarního dílu již v planetárnickém studiu, s Jakubem Stadlerem a Markétou Faustovou. Jarní díl s obrázky Aleny Pokorné a titulkou "Don't let the man" vzniká r. 2005. Následuje dlouhá pauza, během které se nějak "ustávalo", že pořad na hvězdárně může vypadat i takhle. [Společenská] objednávka na dotočení dalších dílů vznikla až r. 2008 kdy má vzniknout zimní část s tím že do edičního plánu na r. 2009 se dostává i léto a podzim. Zima má premiéru o vánocích 2008 s hlasy Jakuba a nově Václavy Vařekové. Obrázky kreslí Eva Sásová a titulkou je soundwarp Aidy (té od 3S:). Předtočen je rovnou i podzim ale na jeho realizaci má dojít až napřesrok. V květnu a červnu 2009 vzniká ve zběsilém tempu letní díl. Realizační tým je obdobný: obrázky Eva, hlasy Jakub a Václava. Celý díl se nese v duchu "P@P na vandru" takže je potřeba natočit novou -pantomimu-. To se stane jedné krásné jarní noci v opuštěném lomu v Českém krasu, postavy P@P skvostně zahrají Zuzka Jindrová a Ondra Fremunt. Titulní skladbou je breakový remix trampské hymny (viz. www.myspace.cz/bycreep) a už ten dělí diváky na oddělené tábory. Letní díl obecně vybudí velkou vlnu emocí a vypukne i malá flamewar mezi příznivci a odpůrci. Výsledkem je bohužel ban na podzimní díl, minimálně pro rok 2009 a paradoxně i jakési podivné zpochybnění celého seriálu ... ačkoli proti předchozím dílům se taková vlna vnitřní kritiky nezvedla. Reálné posouzení impaktu na diváky bohužel chybí, protože pořad běžel jen v minimálním počtu projekcí.

Fututre? (CZ)

[from FB profile]

Budoucnost?

[z profilu na FB]

Do kompletace seriálu chybí podzimní díl. Ten by měl být daleko méně kontroverzní než léto i zima a jeho scénář je vyloženě umírněný. Byl tak koncipován už v zárodku (2 "našlápnuté" díly: zima+léto a dva chilloutové "jaro+podzim"), ale do dané situace by mohl přinést dávku uklidnění a tím i naděje na realizaci. Naopak v zárodku je scénář vybočujícího pátého dílu "Petr a Pavla - fifth element", který je naopak bezlimitní fantazií v rámci daného žánru. Měl by mít formu krátkého filmu produkovaného autorem a nepočítá se byť jen s pokusem o jeho začlenění do repertoáru pořadů hvězdárny. Počítá se pouze s elektronickou distribucí popř. šířením jako dárková DVD pro přátele a příznivce (odpůrci mohou dostat DVD se zrněním). Realizace tohoto dílu je ovšem zatím v nedohlednu.

 

Screenshots

 

Scénáře

Screenplay

pap-leto.zip
pap-podzim.zip
pap-zima.zip
pap-jaro.zip

Soundtrack

---

Tracklist
00   Úplná kráva (feat. Matthews - Snowwave)
01   Fatboy Slim -  Don't Let The Man
02   Kurňa
03   Sři sestry - Aida
05   Naostro mezi vlkama
06   Tatabojs + Touchwood - Vesmírná (twd RMX)
07   Čekání na minuty
08   Deep Forest - Sweet Lullaby
09   Telefony
10   Laibach - Rossiya
11   Verze pro ostravaky
12   Shantel Vs. Mahala Rai Banda  - Clockwork
13   Maras
14   Boards of Canada - Roygbiv
15   Pavla a večírky
16   Paul van Dyk - Forbidden fruit (byCreep RMX)
17   Tam na hřbetě býka
18   Mike Oldfield - Hibernaculum
19   Naivka
20   Era - Divano
21   Petr, Pavla a kouzelník
22   Nobuo Uematsu - Dogs on the beach
23   Mike Oldfield -  Arrival
24   Laika - Almost Sleeping
25   Mike Oldfield - Lament For Atlantis
26   Reggaenerator + crazy soundsystem - Track 1
27   Jean Michel Jarre - Waiting For Cousteau (cut)

mixlab page - © M.i.X 2008-2017